Longlife balanced

Dla kogo?

Dieta balanced (zrównoważona) to propozycja dla osób, które chcą się odżywiać zdrowo i racjonalnie, jednocześnie nie wykluczając ze swojej diety żadnych tradycyjnych produktów. Ten rodzaj diety proponujemy tym, którzy przy pomocy odżywczych, zdrowych, smacznych i różnorodnych posiłków chcą cieszyć się zdrowiem, dobrym samopoczuciem oraz prawidłową masą ciała.

Zasady diety balanced

Idea diety balanced polega na dostarczaniu organizmowi odpowiednich ilości witamin i składników mineralnych przy właściwej dla danej osoby kaloryczności posiłków. Dieta jest zrównoważona pod względem składników odżywczych a potrawy są urozmaicone – każdego dnia proponujemy różnorodne zestawy, wykonane z produktów wysokiej jakości. Podstawą diety są warzywa i owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, nasiona roślin strączkowych, orzechy, kiełki oraz ryby i wysokiej jakości mięsa. Ważnym elementem diety balanced jest szerokie stosowanie produktów spożywczych o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych np.: brokuł, awokado, jarmuż, orzechy, owoce leśne.

Posiłki w diecie balanced są przygotowywane w oparciu o najzdrowsze technologie kulinarne takie jak gotowanie na parze, duszenie, pieczenie. Dzięki tym technikom, możliwe jest zachowanie maksymalnych wartości odżywczych stosowanych produktów.

W diecie balanced wyeliminowane są produkty przetworzone oraz mogące mieć szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka: cukier spożywczy, wędliny, podroby, potrawy z mięsa mielonego, konserwy, białe pieczywo, makaron z białej mąki, produkty w puszkach, smażone oraz mieszanki przyprawowe.

Zgodnie z naszą zasadą układania menu diety balanced dwa razy w tygodniu na obiad przygotowywane jest danie z rybą, dwa razy w tygodniu danie z białym mięsem a raz z mięsem czerwonym. Ponadto 2 dni w tygodniu (wtorek i sobota) to dni bezmięsne.

przykladowe_menu LLba12_02

 

cennik_ LLba_12_02